Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
w Bobowie

Dzień Seniora to szczególne święto, święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. To oni są w naszych domach piewcami tradycji. Niosą ciepło i zrozumienie. Kultywują stare obrzędy i zwyczaje, przez co wzbogacają i przekazują unikalną kulturę i obyczaje naszego regionu.

W Polsce Światowy Dzień Seniora obchodzony jest 14 listopada i stanowi rodzimy odpowiednik Międzynarodowego Dnia Osób Starszych obchodzonego na świecie 1 października.

Aby zwrócić uwagę jak ważne i potrzebne jest to święto, w dniu  14 września 2018r  w Sali Koła  Gospodyń  Wiejskich  w  Wysokiej odbyły się gminne obchody Dnia Seniora.

 Na zaproszenie Kierownika Gminnego  Ośrodka  Pomocy  Społecznej w  Bobowie a zarazem inicjatora spotkania- Mirosławy  Talaśka przybyli seniorzy – mieszkańcy gminy. Na spotkaniu nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych: Przewodniczącego Rady Gminy Marka Suwalskiego, Wójta Gminy Sylwestra  Patrzykąt, Zastępcy Wójta Elżbiety  Ratyńskiej, Skarbnika  Gminy Renaty Polaszek. W uroczystości udział wzięli: Ksiądz Proboszcz Łukasz  Kątny, Związek  Emerytów i Rencistów oraz  pracownicy Gminnego  Ośrodka  Pomocy  Społecznej w  Bobowie.

W tym szczególnym dniu, życzenia zdrowia, długich lat życia w dobrym zdrowiu, w gronie najbliższych, pogody ducha, satysfakcji oraz spełnienia wszystkich marzeń złożył w imieniu władz samorządowych Wójt Gminy - Sylwester  Patrzykąt oraz w  imieniu  pracowników  GOPS  Kierownik Gminnego  Ośrodka  Pomocy  Społecznej  Pani  Mirosława  Talaśka.
W niezwykle bogatym programie artystycznym, wystąpili m.in.: uczniowie z Publicznej  Szkoły  Podstawowej w Bobowie pod  przewodnictwem  Pani  Elżbiety  Koszewskiej. Przepiękne piosenki i konkursy, przygotowane przez  pracowników  Gminnego  Ośrodka  Pomocy  Społecznej  oczarowały zgromadzoną publiczność i dostarczyły wiele uśmiechu.

Wyrazy uznania należą się wszystkim, którzy wspomogli nas w organizacji tak dużego wydarzenia.

Wszystkim serdecznie dziękujemy!

Urząd Gminy Bobowo

KRONIKA GOPS

IMG 7281

Projekty i programy

sięgnijmy po szansę

STOP dla przemocy

logo niebieska linia

Karta Dużej Rodziny

logo karty dużej rodziny

SOSW Starogard Gd.

PCPR Starogard Gd.

PUP Starogard Gd.

Banki Żywności

---------------------------

Bank Żywności w Tczewie


 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej 

w Bobowie 

ul. Gdańska 12; 83-212 Bobowo

woj.pomorskie, pow.starogardzki 


 REGON 191686609     NIP 592-19-86-429


Tel / Fax. 58 562 17 16

Tel. (58) 562 17 66 wew. 46 lub 47


e-mail: poczta@gopsbobowo.pl

Strona utworzona w ramach Projektu "Sięgnij po szansę" - współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Copyright © 2013 - 2018